31 життєва порада від Альберта Ейнштейна   Альберт Ейнштейн залишив глибокий слід в історії людства як видатний фізик, творець цілої низки революційних фізичних теорій, автор безлічі наукових робіт. Але далеко не всі знають, що цей чудовий вчений був і одним з наймудріших людей свого часу, який поділився з нами в своїх публікаціях великою кількістю життєвих порад та спостережень.

 1. Ми всі народжуємося геніями, але життя виправляє це «Всі ми генії. Але якщо ви будете судити рибу по її здатності лазити по деревах, то вона проживе все життя, вважаючи себе дурепою ».
 2. Ставтеся до всіх з гідністю і повагою «Я розмовляю з усіма однаково, незалежно від того, хто це - сміттяр або президент університету».
3. Ми всі єдині «Людина - це частина цілого, яке ми називаємо Всесвіт, частина, обмежена в часі і в просторі. Вона відчуває себе, свої думки і почуття як щось окреме від всіх оточуючих, що є свого роду оптичним обманом свідомості. Ця ілюзія стала темницею, що вбирає нас у світі власних бажань і уподобань до вузького кола близьких нам людей. Наша задача - звільнитися з цієї в'язниці, розширивши сферу своєї участі до всякого живої істоти, до цілого світу, у всій його красі ».
 4. Випадкових збігів не буває «Збіги - це один із способів, за допомогою яких Бог зберігає свою анонімність».
5. Уява набагато важливіше знань «Уява набагато важливіше знань. Знання спираються лише на те, що ми зараз знаємо і розуміємо, в той час як уява включає в себе цілий світ і все те, що ми коли-небудь зрозуміємо і дізнаємося ». «Справжня ознака інтелекту не знання, а уява». «Логіка допоможе вам дістатися від A до Z; уява проведе вас по всьому світу».
6. Самотність може бути чудовою для зрілої особистості «Самотність є болючою, коли людина молода, але чудовою, коли вона стає більш зрілим». «Я живу в самоті; воно огидно для молодих, але набуває прекрасний смак з роками ». «Одноманітність і самотність спокійного життя стимулює творчий розум».
7. Робіть те, що відчуваєте в своєму серці, і будете праві. А критикувати вас будуть в будь-якому випадку «Великі уми завжди стикаються з лютим опором з боку умів посередніх. Посередності не в змозі зрозуміти людину, яка відмовляється сліпо схилитися перед прийнятими забобонами, а замість цього мужньо і чесно використовує свій інтелект ».
8. Найпрекрасніші речі в нашому житті є таємничими і незбагненними «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм більше казок ». «Дар фантазії значить для мене більше, ніж моя здатність вбирати знання». «Найпрекрасніші речі, які ми відчуваємо, неможливо пояснити. Незбагненне служить джерелом справжнього мистецтва і науки. Той, кому це почуття незнайоме, хто не може зробити паузу і випробувати захоплення перед непізнаним, почувається, як мрець: його очі закриті ».
 9. Релігія і наука повинні працювати разом, а не проти один одного «Наука без релігії кульгава, релігія без науки сліпа». «Вчені були оцінені церквою як найбільші єретики, але насправді вони є релігійними людьми через їх віру в упорядкованість Всесвіту».
 10. Ваша значимість важливіше успіху «Прагни не до того, щоб домогтися успіху, а до того, щоб стати корисним». «З приходом слави я стаю все більш і більш тупим, що, втім, є досить поширеним явищем».
11. Помилки є ознакою зростання і прогресу «Людина, яка ніколи не помилялася, ніколи не пробувала нічого нового».
 12. Цінуйте простоту «Якщо ви не можете пояснити це просто, то ви самі не розумієте предмет досить добре». «Все повинно бути представлено настільки просто, наскільки це можливо. Але не більше ».
13. Не створюйте собі кумирів «Будь-хто повинен бути поважаємий як особистість, але ніхто не повинен стати ідолом».
 14. Покарання робить людину краще «Якщо людина залишається добропорядною тільки щоб уникнути покарання або отримати нагороду, то нічого доброго з цього не вийде».
 15. Життя - це служіння «Тільки життя, прожите для інших, можна назвати повноцінним життям». «Цінність людини полягає в тому, що вона дає, а не в тому, що вона здатна отримати».
16. Ніколи не припиняйте вчитися «Інтелектуальне зростання має початися при народженні і припинитися тільки в момент смерті».
 17. Не переставайте задавати питання «Вчіться у вчорашнього дня, живіть сьогодні, сподівайтеся на завтра. Важливо не переставати запитувати. Цікавість має всі підстави для існування ». «Такі люди, як ви і я, хоч і смертні, звичайно, як і всі інші, але ніколи не старіють, незалежно від того, як довго ми живемо. Я маю на увазі, що ми ніколи не перестанемо стояти, як цікаві діти, перед великим Таїнством, в якому ми народилися ».
18. Все залежить від вас «Наш світ є небезпечним для життя місцем, але не тому, що деякі творять зло, а тому, що всі інші бачать це і нічого не роблять».
19. Не бійтеся висловлювати свою думку «Мало хто здатний спокійно висловити думку, що суперечить панівним у суспільстві забобонам. Більшість людей навіть не здатні сформувати таку думку ».
20. Дозвольте природі бути вашим учителем «Придивіться краще до природи, і після цього ви багато чого зрозумієте краще».
21. Змініть свою свідомість, і це змінить ваше життя «Світ, який ми маємо, був створений в процесі нашого мислення. Він не може бути змінений без зміни нашої свідомості ». «Ми не зможемо вирішити наші проблеми з тим же мисленням, яким ми створювали їх».
22. Мета - це головне «Якщо хочете прожити щасливе життя, то ви повинні бути прив'язані до цілей, а не до людей або речей».
23. Ми стаємо щасливішими, роблячи щасливими інших «Кращий спосіб порадувати себе - це доставити радість кому-небудь ще».
24. У вас немає ніяких обмежень, крім тих, які ви самі собі поставили «Тільки той, хто намагається зробити абсурдну річ, може досягти неможливого». «Ось питання, яке іноді мене спантеличує: це я божевільний або всі інші»
25. Правильні вчинки не завжди роблять вас популярним «Що правильно, то не завжди популярно, і те, що популярно, далеко не завжди правильно».
 26. Труднощі дарують нові можливості «Серед безладу шукайте простоту. Серед дисонансу шукайте гармонію. В перешкодах знайдіть можливості ».
27. Ви не зможете домогтися миру, використовуючи силу «Миру ніколи не можна досягти через силу. Він досягається тільки через порозуміння ». «Не можна одночасно запобігати і готуватися до війни».
28. Дрібниць не буває «Тому, хто недбалий з правдою в дрібницях, немає довіри і у важливих речах».
29. Ходіть своїми шляхами «Людина, яка слідує за натовпом, як правило пройде не далі, ніж натовп. Людина, яка ходить сама по собі, зможе, ймовірно, опинитися в таких місцях, де ніхто ніколи не був ».
 30. Прислухайтеся до інтуїції «Інтуїція - це священний дар, а раціональний розум - вірний слуга. Ми створили суспільство, яке віддає почесті слузі і забуло про дар ». «Я ніколи не зробив би своїх відкриттів в процесі раціонального мислення».
31. Мудрість - це не результат навчання «Мудрість є не продуктом навчання, а довічною спробою її придбати».

Немає коментарів:

Дописати коментар