Більше цікавого про Ньютона...



У початковій школі Ісаак Ньютон учився досить посередньо до тих пір, поки його не побив і не образив найкращий учень у класі, завдавши Ньютону моральної травми. Однак після цього всі успіхи Ньютона в навчанні стали блискучими.
Особливу заздрість однокласників викликали іграшки, які робив Ньютон. Він побудував мініатюрний вітряний млин, що викликав захоплення не тільки у дітей, але і у дорослих. Під час сильного вітру млин навіть міг по-справжньому змолоти жменю зерна. А в безвітряну погоду млин рухав живий «мірошник» — його роль виконувала миша, яка вертіла колеса. Щоб змусити мишу підійматися на колесо, хлопчик повісив над коліщатком мішечок із зерном. У чотирнадцять років він змайстрував водяний годинник і своєрідний самокат. Годинники були настільки точні, що ними користувалося все сімейство Кларк. А по вечірньому небу Грентема безшумно ковзали підсвічені ліхтариками повітряні змії, зроблені та запущені Ньютоном.
А ось іще один цікавий випадок із життя знаменитого фізика. Ісаак Ньютон, як відомо, був членом Палати лордів. Засідання Палати лордів Ньютон відвідував регулярно. Однак протягом багатьох років він не сказав ні слова на засіданнях. Усі завмерли коли, нарешті, Ньютон раптом попросив слова. Присутні очікували грандіозної та розумної промови, але Ньютон у повній тиші проголосив: «Панове, я прошу закрити вікно, інакше я можу застудитися!».
В останні роки свого життя Ісаак Ньютон серйозно взявся за богослов’я та під великим секретом писав власну книгу, про яку висловлювався як про найвеличнішу і найважливішу свою працю. Він вважав, що ця праця повинна рішучим чином змінити життя людей. Хто знає, якою була б ця книга,… але з вини улюбленої собаки Ньютона, яка перекинула лампу, сталася пожежа. У результаті, крім самого будинку і всього майна Ньютона, згорів великий рукопис. Ось вам і булгаківсько-воландівський: «Рукописи не горять!». Горять, ще як горять! Це було незадовго до смерті великого вченого...

Немає коментарів:

Дописати коментар